زکسیفن

شربت کتوتیفن 1 میلی گرم در 5 میلی لیتر ( 120 میلی لیتر )

ZEXIFEN

Syrup Ketotifen 1 mg/5ml ( 120 ml )

 نام ژنریک محصول نام برند محصول شکل دارویی دوز دارو دسته فارماکولوژیک دارودسته درمانی داروتعداد در بسته بندی
کتوتیفنزکسیفنشربت1 mg/5ml (120ml)تثبیت کننده ماست سلآنتی هیستامین1 عدد

موارد مصرف

کتوتیفن نوعی از داروهای آسم است که هر روز در صورت مصرف آن و همراه با سایر داروهای ضد آسم ، ممکن است باعث کاهش دفعات ، شدت و مدت علائم آسم یا حملات در کودکان شود. همچنین ممکن است منجر به کاهش نیاز روزانه سایر داروهای ضد آسم شود. کوتوتیفن برای پیشگیری یا درمان حملات حاد آسم مؤثر نیست. کتوتیفن با مهار برخی از مواد در بدن که به عنوان التهاب و علائم آسم شناخته می شود ، کار می کند.

نحوه مصرف و بهترین زمان مصرف

برای آسم:

بزرگسالان و کودکان 3 سال و بالاتر — دوز معمول 1 میلی گرم (1 قرص یا 5 میلی لیتر شربت) دو بار در روز ، یک بار در صبح و یک بار عصر است.

نوزادان و کودکان از 6 ماه تا 3 سال — دوز بر اساس وزن بدن است و باید توسط پزشک تعیین شود. معمولاً 0.25 میلی لیتر (50 میکروگرم یا 0.05 میلی گرم) از شربت به ازای هر کیلوگرم (110 میکروگرم [میلی گرم] یا 0.110 میلی گرم در هر پوند) از وزن بدن دو بار در روز ، یک بار در صبح و یک بار عصر است.

موارد منع مصرف

افراد با حساسیت شناخته شده به هر مؤلفه این محصول

موارد احتیاط مصرف

کتوتیفن ممکن است باعث شود که بعضی از افراد نسبت به حالت عادی دچار خواب آلودگی ، سرگیجه یا هوشیاری کمتری شوند. اطمینان حاصل کنید که قبل از رانندگی ، از ماشین آلات یا هر کار دیگری که می تواند خطرناک باشد. در صورت سرگیجه بودن یا هوشیار بودن ، نسبت به کتوتیفن واکنش نشان می دهید ، اطمینان داشته باشید.

Ketotifen ممکن است باعث شود برخی از افراد هیجان زده ، تحریک پذیر یا عصبی شوند و یا در خواب مشکل داشته باشند. اینها علائم تحریک سیستم عصبی مرکزی است و به ویژه در کودکان بروز می کند.

برای بیماران دیابتی:

شکل شربت ketotifen ممکن است بر قند خون تأثیر بگذارد. اگر متوجه تغییر در نتایج آزمایشات قند خون یا ادرار خود شده اید یا سوالی دارید ، با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض شایع بالای 10%

افزایش وزن

شیردهی و بارداری

دسته بارداری: C

تغذیه با شیر مادر: در خانم ها مطالعات کافی برای تعیین خطر ابتلا به شیرخواران هنگام استفاده از این دارو در دوران شیردهی وجود ندارد. قبل از مصرف این دارو در هنگام شیردهی ، مزایای احتمالی در برابر خطرات احتمالی را وزن کنید.

مشکلات کبدی و کلیوی

-

تست های مورد نیاز
-