افلوکسیر 200 و 300

قرص روکش دار افلوکساسین 200 و 300 میلی گرم

OFLOXIR 200, 300

F.C. tablet Ofloxacin 200, 300 mg

 نام ژنریک محصول نام برند محصول شکل دارویی دوز دارو دسته فارماکولوژیک دارودسته درمانی داروتعداد در بسته بندی
افلوکساسینافلوکسیرقرص200/300فلوروکوئینولونانتی باکتریال20

موارد مصرف

برای کاهش پیشرفت باکتریهای مقاوم در برابر دارو و حفظ اثربخشی قرصهای آلوکساسین و سایر داروهای ضد باکتریایی ، از قرصهای افلوکساسین باید فقط برای درمان یا جلوگیری از عفونتهایی که به اثبات رسیده یا به شدت مظنون به دلیل باکتریهای مستعد هستند ، استفاده شود.

نحوه مصرف و بهترین زمان مصرف

دوز معمول قرص های افلوکساسین 200 میلی گرم تا 400 میلی گرم خوراکی در هر 12 ساعت است. این توصیه ها برای بیمارانی که عملکرد کلیوی طبیعی دارند (کراتینین> 50 میلی لیتر در دقیقه) اعمال می شود.

موارد منع مصرف

قرص های افلوکساسین در افرادی که سابقه حساسیت بالایی در استفاده از افلوکساسین یا هر یک از اعضای گروه کینولون داروهای ضد میکروبی دارند ، منع مصرف دارد.

موارد احتیاط مصرف

تجویز قرص افلوکساسین در غیاب عفونت باکتریایی اثبات شده یا به شدت مشکوک یا نشانه ای پیشگیری کننده بعید است که به نفع بیمار باشد و خطر ابتلا به باکتری های مقاوم به دارو را افزایش می دهد.

عوارض شایع بالای 10%

درد شکم و گرفتگی شکم ، درد قفسه سینه ، کاهش اشتها ، خشکی دهان ، افتادگی ، خستگی ، نفخ شکم ، پریشانی دستگاه گوارش ، عصبی بودن ، فارنژیت ، خارش ، تب ، بثورات ، اختلالات خواب ، خواب آلودگی ، درد تنه ، ترشحات واژن ، اختلالات بینایی و یبوست.

شیردهی و بارداری
 رده C
مشکلات کبدی و کلیوی

در بیماران مبتلا به نارسایی / اختلال نارسایی کلیوی یا کبدی شناخته شده یا مشکوک ، رعایت دقیق بالینی و بررسیهای آزمایشگاهی مناسب باید قبل و در طول درمان انجام شود زیرا از بین بردن افلوکساسین ممکن است کاهش یابد

تست های مورد نیاز
-