دیابتوز 50 و 100 میلی گرم – اکسیر

قرص روکش دار سیتاگلیپتین 50 و 100 میلی گرم

DIABETOSE 50, 100mg

F.C. tablet Sitagliptin 50, 100mg

 نام ژنریک محصول نام برند محصول شکل دارویی دوز دارو دسته فارماکولوژیک دارودسته درمانی داروتعداد در بسته بندی
سیتاگیلیپتیندایابتوز®قرص25، 50 و 100 میلی‌گرممهار کننده DPP-4، عامل ضد دیابتیکاهنده قند خون30 عدد

موارد مصرف

DIABETOSE به عنوان مکمل رژیم و ورزش برای بهبود کنترل قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داده شده است.

محدودیت های استفاده:

DIABETOSE نباید در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 یا برای درمان کتواسیدوز دیابتی استفاده شود ، زیرا در این تنظیمات مؤثر نخواهد بود.

در بیماران با سابقه پانکراس دیابتیوز بررسی نشده است. مشخص نیست که آیا بیمارانی که سابقه پانکراتیت دارند در هنگام استفاده از DIABETOSE در معرض خطر ابتلا به پانکراس هستند.

گزارشاتی در مورد پیامدهای پانکراتیت حاد ، از جمله پانکراسیت خونریزی کشنده و غیر کشنده یا نکروز کننده گزارش شده است. پس از شروع DIABETOSE ، علائم و نشانه های پانکراس باید با دقت مشاهده شود. اگر مشکوک به پانکراتیت باشد ، سریعاً باید دیابت قطع شود و مدیریت مناسب آغاز شود. مشخص نیست که آیا بیمارانی که سابقه پانکراتیت دارند در هنگام استفاده از DIABETOSE در معرض خطر ابتلا به پانکراس هستند.

نحوه مصرف و بهترین زمان مصرف

دوز توصیه شده DIABETOSE   100میلی گرم یک بار در روز است. DIABETOSE را می توان با یا بدون غذا مصرف کرد.

موارد منع مصرف

تاریخچه یک واکنش جدی حساسیت به سیتاگلیپتین ، مانند آنافیلاکسی یا آنژیوادم.

موارد احتیاط مصرف

پانکراتیت: گزارشاتی در مورد پیامدهای پانکراتیت حاد ، از جمله پانکراسیت خونریزی کشنده و غیر کشنده یا نکروز کننده گزارش شده است. پس از شروع DIABETOSE ، علائم و نشانه های پانکراس باید با دقت مشاهده شود. اگر مشکوک به پانکراتیت باشد ، سریعاً باید دیابتوز قطع شود و مدیریت مناسب آغاز شود. مشخص نیست که آیا بیمارانی که سابقه پانکراتیت دارند در هنگام استفاده از DIABETOSE در معرض خطر ابتلا به پانکراس هستند. نارسایی قلبی، ارزیابی عملکرد کلیه، از داروهای شناخته شده برای ایجاد هیپوگلیسمی استفاده کنید، واکنش های حساسیتی، نتایج ماکرووواسکولار

عوارض شایع بالای 10%

از آنجا که کارآزمایی های بالینی تحت شرایط بسیار متنوعی انجام می شود ، میزان واکنش منفی در آزمایشات بالینی یک دارو به طور مستقیم با میزان آزمایشات بالینی یک داروی دیگر قابل مقایسه نیست و ممکن است نرخ مشاهده شده در عمل را نشان ندهد.

شیردهی و بارداری

در صورت بارداری دستورالعمل پزشک خود را در مورد استفاده از سیتاگلیپتین پیروی کنید. کنترل قند خون در دوران بارداری بسیار مهم است و ممکن است نیازهای دوز شما در هر سه ماهه متفاوت باشد.

ممکن است هنگام شروع استفاده از این دارو ، نام شما در فهرست بارداری ساتاگلیپتین ذکر شود.

ممکن است در هنگام استفاده از این دارو ، شیر دادن به کودک ایمن نباشد. از پزشک خود در مورد هرگونه خطری سوال کنید.

Sitagliptin برای استفاده توسط افراد جوانتر از 18 سال مورد تأیید نیست.

مشکلات کبدی و کلیوی

دقیقه / 1.73 M2 به کمتر از 90 میلی لیتر در دقیقه / 1.73 M2 دارند ، هیچ تنظیم دوز برای DIABETOSE لازم نیست.

برای بیماران مبتلا به نقص متوسط در کلیه (eGFR بیشتر یا مساوی 30 میلی لیتر در دقیقه / 73/1 مترمربع تا کمتر از 45 میلی لیتر در دقیقه / 73/1 مترمربع) ، دوز DIABETOSE 50 میلی گرم یک بار در روز است.

برای بیماران دارای نقص شدید کلیوی (eGFR کمتر از 30 میلی لیتر در دقیقه / 73/1 مترمربع) یا بیماری کلیوی مرحله نهایی (ESRD) که نیاز به همودیالیز یا دیالیز صفاقی دارد، دوز DIABETOSE 25 میلی گرم یک بار در روز است. DIABETOSE ممکن است بدون توجه به زمان دیالیز تجویز شود.

از آنجا که نیاز به تنظیم دوز بر اساس عملکرد کلیه وجود دارد ، ارزیابی عملکرد کلیه قبل از شروع DIABETOSE و به صورت دوره ای پس از آن توصیه می شود. گزارش های post marketing از بدتر شدن عملکرد کلیه در بیماران مبتلا به نقص کلیوی وجود داشته است ، که در برخی از آنها دوزهای نامناسب sitagliptin تجویز شده است.

تست های مورد نیاز
-