مروپنم 1 گرمی و 500 میلی گرمی – اکسیر

ویال مروپنم 1 گرمی و 500 میلی گرمی ( حاوی پودر استریل برای تزریق)

MEROPENEM 1g, 500mg – EXIR

Vial Meropenem 1g, 500mg ( contains strile powder for injection)

 نام ژنریک محصول نام برند محصول شکل دارویی دوز دارو دسته فارماکولوژیک دارودسته درمانی داروتعداد در بسته بندی
مرپنماکسیپنمویال5000/1000کارباپنمانتی باکتریال12

موارد مصرف

برای تزریق برای درمان عفونت های پیچیده و پوستی به دلیل استافیلوکوکوس اورئوس،استرپتوکوک پیوژنز،استرپتوکوک آگالاکتیا ، گروه ویریدان استرپتوکوکی ، انتروکوکوس فکالیس (حساس به وانکومایسینسین)

نحوه مصرف و بهترین زمان مصرف

دوز توصیه شده مروپنم برای تزریق 500 میلی گرم در هر 8 ساعت برای عفونتهای پوستی و 1 گرم در هر 8 ساعت برای عفونت های داخل شکمی داده می شود. در هنگام درمان عفونت های پیچیده پوست و ساختار پوست ناشی از پنی سیلین ائروژینوزا، دوز 1 گرم هر 8 ساعت توصیه می شود.

موارد منع مصرف

حساسیت به هر مؤلفه این محصول یا به داروهای دیگر در همان کلاس یا در بیمارانی که واکنش آنافیلاکتیکی نسبت به بتا-لاکتامها نشان داده اند ، منع مصرف دارد.

موارد احتیاط مصرف
واکنشهای جدی و گاه وخیم ناشی از مرگ و میر (آنافیلاکسی) در بیمارانی که تحت درمان با β-لاکتام قرار گرفته اند ، گزارش شده است. این واکنش ها بیشتر در افراد با سابقه حساسیت به آلرژن های متعدد رخ می دهد.
عوارض شایع بالای 10%

عوارض جانبی پوستی شدید (SCAR) مانند سندرم استیونز-جانسون، نکرولیز سمی اپیدرمال ، واکنش دارو با ائوزینوفیلی و علائم سیستمیک اریتما مولتیفرم و نبض مایع اگزانزمی حاد. در بیمارانی که مروپنم دریافت کرده اند گزارش شده است [رجوع کنید به عوارض جانبی. اگر علائم و علائم حاکی از این واکنشها باشد ، باید مروپنم فوراً خارج شود و یک درمان جایگزین در نظر گرفته شود

شیردهی و بارداری

-

مشکلات کبدی و کلیوی

در مورد بیماران با درجات مختلفی از اختلال کلیوی ، بروز نارسایی قلبی ، نارسایی کلیه ، تشنج و شوک گزارش شده با مروپنم ، در بیمارانی که دارای نقص متوسط ​​کلیوی شدید هستند( کراتینین 10 تا 26 میلی لیتر در دقیقه) افزایش یافته است.

تست های مورد نیاز
-