خواب بهتر به معنی درد مزمن کمتر

 

 

خواب بهتر به معنی درد مزمن کمتر     

 

  یک تحقیق جدید در میان افراد مبتلا به استئو آرتریت نشان داده است که بهبود کیفیت خواب میتواند باعث کاهش درد این بیماران شود.به گفته محققان این به این دلیل است که منقطع شدن خواب با تغییراتی در  پروسه های احساس درد در بدن مرتبط است.بیشتر از نیمی از بیماران مبتلا به استئو آرتریت در هنگام خواب درد دارند.که این باعث بیدار شدن متوالی در هنگام  خواب و تغییر مراحل خواب در بدن میشود.مطالعات قبلی نشان میدهند که خواب منقطع از علائمی است که به پیش بینی شدت درد کمک میکند.

 

در نتیجه گیری این مطالعه، محققان ارتباط بین شدت بی خوابی های گزارش شده از خود افراد و مشکلات خواب و حساسیت به درد در افرادی که استئوآرتریت زانو داشتند را بررسی کردند.و این فرضیه مطرح شد که کسانی که درجات شدید تری از بی خوابی را  گزارش کرده ، درد بیشتری را تجربه کرده اند.

شرکت کننده های مطالعه سن بین 45 تا 85 سال را داشتند و به صورت داوطلبانه پرسش نامه و ازمون های مربوطه را انجام دادند.نتیجه این مطالعه در ژورنال درد چاپ شده است.

پژوهشگران به دلیل  ارتباطی که  بین خواب و تحمل درد را پیدا کردند،پیشنهاد کردند درمان هایی برای بهبود خواب طراحی شود تا درد این بیماران کاهش یابد.انها ذکر کردند درمان های روان شناختی که روی خواب تمرکز کرده باشند میتوانند سود بسیاری برای بیماران استئو آرتریت که  مشکلات خواب دارند، داشته باشند.

 

استئو آرتریت شایع ترین فرم آرتریت است.از علائم این بیماری میتوان به درد،تورم و کاهش حرکت در مفاصل اشاره کرد.این بیماری بیشتر دست ها،زانوها،لگن وستون فقرات را درگیر میکند.

 

منبع:

  

 U.S. National Library of Medicine.

www.drugs.com

 

 

 


 

 

تماس با کارخانه و دفترمرکزی داروسازی اکسیر

دفتر مرکزی :  تهران ، کیلومتر 18 جاده مخصوص کرج - خیابان داروپخش - درب شماره 2 - شرکت داروسازی اکسیر 

تلفن :   44992677- 4983395       فکس : 44984695

 

 کارخانه : بروجرد، کیلومتر 2 جاده کمربندی 

تلفن :      49- 42600048 066         فکس : 42606022 066